Zasedačka pro videokonference

Zasedací místnost je prostor, který využijete, když se potřebujete na něčem domluvit. Klíčové je tedy vzájemně si rozumět. Problém bohužel může nastat, pokud je vaše zasedačka například v moderní budově s dokonale rovnoběžnými stěnami, všude beton a sklo a tak dále. Anebo naopak - v historické budově s klenutým stropem - zde se zvuk pohybuje po jiných cestách, ale nakonec se stejným výsledkem. V takových místnostech může být s akustického hlediska problematický i běžný hovor, natož důležité obchodní jednání či porada firmy. 

Ovšem oříškem a skutečnou výzvou je videokonference s klienty a obchodními partnery. Jak to jistě všichni znáte, když druhou osobu posloucháte zprostředkovaně například přes telefon, televizi, anebo videohovor - akustiku vnímáte mnohem intenzivněji a to právě v tom negativním smyslu: Zatímco při rozhovoru tváří v tvář má náš mozek tendenci ze střípků slov poskládat smysl výpovědi, tak po převodu řeči na elektrický signál a zvláště při nižším datovém toku, se nakonec už nemá mozek čeho chytit a v důsledku není rozumět, o čem je řeč.

V tomto konkrétním případě se jednalo o historickou budovu s klenutým stropem. Taková situace obvykle prospívá dlouhému doznívání basových frekvencí, což mimochodem i v tomto případě potvrdilo měření. Navrhované řešení tedy obsahovalo kombinaci panelů Phoebe, které jsou v kancelářských prostorech oblíbeným evergreenem, s panely Ganymed, které jsou spíše typické pro prostory s hudebními nároky. 

 

"Máme dlouhou zasedací místnost s vysokým a klenutým stropem, což zhoršovalo kvalitu telekomunikačních hovorů. Po realizaci navrhnutého řešení od společnosti PROTI:HLUKU se výrazně zlepšila akustika v místnosti, především se zredukovala velmi silná ozvěna, což ocenili nejenom přítomní v zasedačce, ale i kolegové a zákazníci, s nimiž často komunikujeme právě prostřednictvím videohovorů."

V. B., office manager

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení