2 hodnocení

Ganymed

Ganymed je absorbérem standardního typu s posílenou účinností na nízkých frekvencích. Pomáhá nejen při hudební produkci, ale je všestranným bojovníkem Proti Hluku.

Barvy
Balík
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Kód: 87/1 K 87/4 K 87/8 K 87/1 K2 87/4 K2 87/8 K2 Zvolte variantu
- –10 % –20 % - –10 % –20 % až –20 % 2 990 Kč / ks 10 750 Kč / balení 19 090 Kč / balení 3 190 Kč / ks 11 450 Kč / balení 20 390 Kč / balení od 2 990 Kč / ks
Kategorie: Absorbéry - akustické panely
Záruka: 2 roky
Ganymed
Tip
- –10 % –20 % - –10 % –20 % až –20 %

Ganymed

Ganymed je absorbérem standardního typu s posílenou účinností na nízkých frekvencích. Pomáhá nejen při hudební produkci, ale je všestranným bojovníkem PROTI HLUKU.

Absorpční akustické panely PinkHouse Acoustics Ganymed slouží k omezení hluku a tím ke zvýšení akustické pohody v prostorech. Jeho čelní strana je aktivní především v pohlcování basů, zatímco boční strany mají širokopásmovou účinnost. Skvěle se tedy hodí i do prostředí, kde je vhodné udržet živý, přirozený dozvuk a případně jej nasměrovat - příkladem mohou být například hudební studia anebo třeba přednáškové sály. Je prostorově o něco významnější, než konvenční nástěnné panely naladěné pouze na lidskou řeč, proto častěji najde své místo v rozích místnosti (kde mimochodem jeho schopnost pohlcení basů je ještě posílena), anebo často bývá umístěn na nábytek pod strop, případně pod stůl anebo do nevyužitých výklenků.

Jak to funguje?

Absorpční panely zkracují dobu dozvuku v prostorách, a tím účinně snižují hluk. Díky tomu vynikne přímý zvuk, což vede k vyšší srozumitelnosti.

Instalací absorpčních panelů dosáhneme zlepšení poměru absorpčních ploch vůči reflexním (odrazovým) plochám v interiéru. Výsledkem je akustická pohoda, která příznivě ovlivňuje naše pracovní výkony, koncentraci a z domácnosti vytváří klidné místo pro relaxaci.

Navrženo s ohledem na jednoduchost a dokonalý vzhled

Akustické panely Ganymed tvoří poměrně silný blok vynikajícího sendvičového absorbéru, na zadní straně pak mají pevnou dřevěnou výztuhu. Exkluzivní povrchová úprava z velurové textilie je příjemná na dotek a nenuceně zapadne do každého interiéru. Díky barevným variacím lze panely využít i jako dekorativní doplněk.

Pohlcení hlubokých frekvencí vyžaduje větší rozměry a hmotnost panelu, proto je Ganymed uzpůsoben pro postavení na podlahu, případně na nábytek.

 

Kde se dají panely použít?

Panely Ganymed jsou určeny především do míst určených k produkci a poslechu hudby. Dále také do interiérů s problematickým dozvukem v oblasti nižších frekvencí, což může nastat například u domů s betonovou konstrukcí bez použití sádrokartonu. Ganymed najde uplatnění také všude tam, kde je potřeba velmi radikálně  snížit hluk a zvýšit srozumitelnost mluveného slova. V domácnostech poskytne úlevu od rušivých zvuků rozléhajících se interiérem.

 • Kanceláře a jednací místnosti – lepší akustika v kancelářích zvyšuje produktivitu zaměstnanců, protože přispívá k lepší soustředěnosti a dobré náladě.
 • Kavárny, bary a restaurace – díky lepší akustické pohodě v podniku nebudou hosty rušit rozhovory od vedlejších stolů, hluk kávovaru, hučení ventilace, ale lépe si užijí i reprodukovanou hudbu.
 • Domácnost – absorpční panely zvyšují celkový domácí komfort a pomáhají mimo jiné tomu, že se členové rodiny vzájemně neruší.
 • Školní třídy, úřady, čekárny a jiné veřejné prostory – všude, kde se vyskytuje velké množství lidí, přispívají panely ke snižování hluku v interiérech.

Příklady využití

Účinnost panelu Ganymed je vyladěna především na hudbu, ale také na lidskou řeč v plném rozsahu, s důrazem na hlubší frekvence. Nejčastěji se tedy používá v místnostech, kde je potřeba zajistit dobrou srozumitelnost hudby, nebo také intenzivně zmírnit hluk hovorů. Panely Ganymed najdou uplatnění jak samostatně, tak často také v kombinaci s dalšími akustickými prvky.

4 panely Ganymed poskytnou citelné zlepšení akustiky například:

 • malá poslechová místnost, HiFi
 • středně velký obývací pokoj
 • malé domácí hudební studio
 • odpočinková zóna s poslechem hudby
 • zkušebna akustické kapely

8 panelů Ganymed poskytne citelné zlepšení akustiky například:

 • středně velká kancelář, cca 5-8 lidí, hovor, hudba z rádia
 • menší call centrum, 4-6 lidí, intenzivní hovor po celou dobu
 • větší obývací pokoj pokračující např. kuchyňským koutem či chodbou
 • menší nahrávací studio
 • menší restaurace, jídelna
 • malá zkušebna rockové kapely

 

Nemáte v tom jasno?

Máte větší místnost, komplikovanější situaci?

Využijte konzultace zdarma - zavolejte nám nebo napište:

tel.: 608 001 296

e-mail: jacek@phacoustics.eu

Doporučené doplňky:

Parapet (pro 4 Ganymedy) - spojovací horní díl; spojí čtyři Ganymedy do jednoho estetického celku.

Rozměry a hmotnost

výška: 120 cm

šířka: 60 cm

hloubka: 23 cm

hmotnost: 10 kg (kus)

Pohlcení hluku (zkrácení dozvuku)

subbas: 60% @ 30-60 Hz

basy: 90 %

středy: 110 %

výšky: 80 %

 Patronem tohoto panelu je měsíc Ganymed obíhající planetu Jupiter

Zpět do obchodu