Jak to funguje?

europa green1

Každý předmět v místnosti pohlcuje zvuk. Některé předměty více, jiné méně. Znáte to, když se ocitnete v prázdném pokoji, například když se maluje, každé slovo a každý Váš krok způsobí téměř nesnesitelný rámus. Ale když se místnost zabydlí, když se vybaví nábytkem, koberci a dalšími předměty, najednou je situace mnohem lepší.

 

Někdy však vybavit místnost běžnými předměty prostě nestačí. Obecně totiž platí, že běžné předměty pohlcují hluk mnohem méně, než specializované akustické prvky, jako například nástěnné či stropní panely, akustické paravány anebo volně stojící objekty.

 

Značka PinkHouse Acoustics se zabývá výrobou akustických prvků, které dokáží pohlcovat hluk nesrovnatelně lépe, než běžné předměty, a dokonce lépe, než většina konkurenčních řešení.

deimos černý stock

 

Kolik toho potřebuji?

Čím větší problém s hlukem, tím více akustických panelů je potřeba. Je to jako se žárovkou - v malé místnosti jedna slabá žárovka poskytne vcelku komfortní osvětlení, avšak velká místnost potřebuje stejných žárovek více.

a) zvládnete to sami

Nejvíce případů, které řešíme, je možné jednoduše vyřešit v podstatě metodou pokus - omyl. Rozhlédněte se kolem sebe: když na stěnách vidíte velkou prázdnou plochu, obvykle je to vhodné místo k zavěšení akustického panelu. Jednoduše jako obrázek. Můžete začít s jedním, nebo s několika málo panely. Pořídit další můžete později.

b) poradíme

Netroufáte si to řešit úplně naslepo? Napište nám e-mail. Popište svou místnost, kde chcete hluk řešit. Důležité jsou rozměry místnosti (včetně výšky) a velmi pomohou také fotky. Napište, k jakému účelu místnost slouží a pokuste se vlastními slovy popsat problém, který Vás trápí. 

e-mail: jacek@phacoustics.eu

Stránka kontakty: zde

c) vypracujeme studii, projekt

Dokážeme mnohem více, než jen poradit. Hlukový potenciál Vaší místnosti umíme měřit a díky precizně vyladěnému akustickému kalkulátoru můžeme navrhnout velmi přesné řešení, díky kterému budete moci místnost komfortně využívat k plánovanému účelu, ať je jakýkoliv. Naprostá většina situací se dá vyřešit pomocí standardizovaných panelů, jaké najdete na našem e-shopu, nicméně zakázková výroba na míru přesně pro danou situaci je pro nás rovněž denním chlebem. Často také řešíme větší projekty, na základě kterých si pak investor se svými řemeslníky sám provede úpravu svých prostor.

Stránka služby: zde 

 

Jak mám chápat účinnost?

Hluk vzniká, protože se zvuk odráží od stěn. Stoprocentní účinnost akustického panelu znamená, že panel neodráží žádný zvuk, pohltí každou zvukovou vlnu, jaká na něj dopadne. Říká se tomu také "pohltivost otevřeného okna". Většina běžně dostupných takzvaných akustických prvků mívá účinnost od cca 50% až řekněme 75%, zatímco běžný nábytek, koberce, atd se pohybují okolo 10-20%.

otevřené okno

U plochých panelů je 100% maximální hodnotou a svatým grálem všech výrobců. Avšak díky komplexní 3D struktuře je možné dosáhnout i lepší účinnosti. Takový objekt dokáže pohltit více zvuku, než otevřené okno o stejné ploše.

 

A co znamená ta křivka?

U každého produktu na tomto e-shopu je křivka účinnosti. Protože pohltit hluboké zvuky (dunění) není tak snadné, jako pohltit zvuky vysoké, každý panel je sestaven trochu jinak. A kromě toho, každá místnost se chová jinak už sama o sobě, je to dáno tím, jak je postavena. Naštěstí nejčastěji je potřeba řešit hluk související s mluvením - aby se docílilo dobré srozumitelnosti. Zjednodušeně tomu říkáme středy a výšky. Hledejte tedy produkty s vyšší účinností na středech a výškách. Křivka grafu má vysoké hodnoty především uprostřed a vpravo. Z nich si pak vyberte ty, které se nejlépe hodí do Vašeho interiéru.

 

graf

... a co basy?

Nízké frekvence obvykle řešíme v souvislosti především s hudbou, případně sledováním filmů. Opravdu účinné pohlcovače hlubokých tónů a dunění je velmi obtížné vyrobit a především navrhnout tak, aby nezabíraly půl místnosti. V sekci Basové pasti naleznete velmi kompaktní prvky, které si s duněním poradí. Křivka grafu má vysoké hodnoty na levé straně.

graf_3

Zpět do obchodu