Jak vybírat


Jak vybrat produkty pro řešení problému s hlukem?
Jak zkrátit dozvuk?


Nevíte jak na to?

Hledáte rychlou pomoc?

Nechcete studovat a počítat?

- tento text je pro Vás

 

[ Zajímají Vás frekvence, decibely a ta teorie kolem? klikněte sem ]

 

Nejčastější problémy:

  • Špatná srozumitelnost řeči
  • Nutnost zesilovat hlas
  • Hluk vzniká z jakéhokoliv nejmenšího zvuku
  • Špatná koncentrace
  • Bolest hlavy
  • Psychologické potíže

 

Příčinou hluku je DOZVUK.

Zkuste si tlesknout. Chvíli trvá, než zvuk utichne - to je Dozvuk. Ten je v každé místnosti jiný. Někdy krátký, jindy delší, někdy jen syčí a jindy duní jako v jeskyni. Pokud ale mluvíte, hraje hudba, chodíte po místnosti nebo hýbete s předměty, píšete na klávesnici, atd... - všechno, co vydává zvuk se dohromady sečte v jeden velký Hluk. Všimněte si, že ty stejné zvuky, způsobí úplně jiný hluk v různých místnostech. Například konverzace: někdy mluvíte klidně a potichu a je všechno rozumět. Jindy je to problém, musíte na sebe pokřikovat a žádat o opakování.

 

Hluk pohltíme díky zkrácení Dozvuku.

Některé předměty mají tu sílu zkrátit dozvuk v místnosti. Je to fyzika, takže koho to zajímá podrobně, klikněte na ten odkaz výše. My ostatní tomu budeme věřit. Ale samozřejmě, i to nejdokonalejší řešení má své meze. Například postel je celkem dobrý pohlcovač. Koberec nebo deka trochu pomáhají. Záclony také něco seberou, ale není to nic moc. Otevřena šatní skříň nebo knihovnička udělají celkem dobrou službu.
Naopak velké, tvrdé a hladké plochy nepohlcují zvuk téměř vůbec. Například beton, sádrokarton, plovoucí podlaha, sklo...- tyto zvuk bezvadně odrážejí. Jenže trendem dnešní doby je otevřený prostor s minimem nábytku, bez koberců atd.

 

Specializované pohlcovače Hluku.

Aby bylo možné co nejvíce zachovat prostor bez přeplnění zbytečným nábytkem - máme pro Vás panely a další prvky, které pohlcují zvuk mnohem lépe, než zmíněné koberce, deky a kdoví co ještě. Samozřejmě - jeden malý panel není vždy dostatečným řešením, ale zaručeně má lepší účinnost, než běžné vybavení bytu či kanceláře. Někdy stačí pár panelů, jindy si místnost sama řekne o více - je to stejné jako s osvětlením.

 

Jaké prvky zvolit?

A kolik jich je vlastně potřeba?

d

 

 

Zpět do obchodu