Neohodnoceno

Akustické vestavby do výklenků

Výklenky, rohy místnosti, stavební nepravidelnosti - to vše se dá využít a proměnit ve velmi elegantní a zároveň funkční akustický prvek. Zavolejte nám nebo napište e-mail, pomůžeme Vám vymyslet ideální řešení. 

Zde uvedené ceny služeb jsou pouze orientační.

Plocha vestavby
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Kontaktujte nás Kontaktujte nás Kontaktujte nás Zvolte variantu
Kód: 138/DO 138/1-2 138/2-3 Zvolte variantu
4 000 Kč / ks 7 000 Kč / ks 10 000 Kč / ks od 4 000 Kč / ks
Kategorie: Řemeslné - vyrobíme
Záruka: 1 rok
hotovo bez nábytku
Novinka

Využijte volný roh, výklenek či jiné jinak nevyužitelné místo. Zavolejte nám nebo napište e-mail, pomůžeme Vám vymyslet ideální řešení. Toto řešení je vhodné zejména do interiérů, kde ploché nástěnné panely nemusejí stačit pro docílení požadované akustické pohody. Anebo naopak tam, kde požadujete originální designové řešení.

 

Jak to funguje?

Pro vytvoření akusticky příjemného místa může být někdy zapotřebí intenzivnější pohlcení hluku v celém slyšitelném spektru. A jak známo, čím nižší frekvence je potřeba zvládnout, tím větší a hlubší musí být akustický prvek. Takové prvky již mohou svými rozměry konkurovat většímu nábytku. V takovém případě může být nejlepším východiskem využití stavebních dispozic dané místnosti. Může se jednat o výklenek anebo třeba o roh místnosti.

Jádrem akustické vestavby je sestava absorpčních prvků ze speciální čedičové vlny připravena přímo na míru pro daný prostor s ohledem především na individuální křivku dozvuku. Dík použití fotoplátna na čelní straně vestavby je výsledkem velmi intenzivní a širokospektrální pohlcení hluku při zachování jasnosti a živosti zvuku (tzn. že nejsou přetlumené výšky).

 

Design i akustika - společně na prvním místě

Velkoformátový fotoobraz zajistí design přesně podle Vašeho vkusu a přitom elegantně skryje celou akusticky-funkční stránku věci. Pro uchycení fotoobrazu nejčastěji využíváme páru vodících lišt, na kterých je samotný fotoobraz připevněn pomocí suchého zipu. Toto řešení zajišťuje bezpečné a elegantní zavěšení, avšak v případě potřeby nějakého zásahu je možné jednoduše rozebrat.

Téma a obsah fotoobrazu jsou jen na Vás - můžete použít vlastní fotografie a vytvořit tak vizuální dominantu daného prostoru. Anebo společně vybereme neutrální pozadí, které vkusně podtrhne styl Vaší místnosti. Anebo můžete využít služeb našich grafiků a nechat si připravit originální dílo. Fantazii se meze nekladou.

 

Od domácností přes školy po nahrávací studia

  • Trápí Vás hluk v obývacím pokoji, přestože všechen nábytek je již na svém místě? Alternativou nástěnných panelů Proti Hluku může být třeba tato vkusná vestavba.
  • Samozřejmě i školní třídy a další prostory podobného charakteru si zaslouží akustickou pohodu, ba dokonce zde jim to přímo ukládají předpisy. Ke vzdělávacím prostorám a podobně přistupujeme odjakživa velmi zodpovědně, jde přece o zdraví dětí i vyučujících. Díky akustickým vestavbám a fotoobrazům nyní můžete své třídy vyzdobit například tematickou grafikou.
  • Totéž platí i o kancelářích a úřadech - i když zde nejsou takto závazné předpisy, pořád platí, že akustická pohoda přímo ovlivňuje výkon a kvalitu odvedené práce. 
  • Pokud jde o restaurace a kavárny, tak zde je tlak na perfektní design vždy na jednom z předních míst. Díky akustické vestavbě s fotoobrazem vyešíte dvě mouchy jednou ranou.
  • Sledujeme trendy dnešní doby. Naštěstí pryč jsou časy, kdy malé nahrávací studio řešilo akustiku pomocí plat od vajíček či v lepším případě molitanovými jehlánky. Studio má být tvůrčím prostředím a proto by se tam hudebníci měli cítit komfortně. A vizuální komfort je neméně důležitý, než ten akustický.

 

Nemáte výklenek?

Nevadí - řešení vždy najdeme. Kromě výklenků, nejčastější volbou pro instalaci akustické vestavby bývají rohy místností. Zvláště na zvukových pracovištích, jakou jsou třeba nahrávací studia, anebo v HiFi poslechových místnostech - je dobře známý jev, že basy se kumulují v rozích. Díky akustické vestavbě lze tento neduh eliminovat efektivně elegantně.

Ale ani výklenkem či rohem to končit nemusí - Akustickou vestavbu na míru můžeme nainstalovat kamkoliv a jakkoliv bude potřeba. Například jako předstěnu po celé délce zdi anebo jako zástěnu oddělující jednotlivé části společného prostoru.

 

Řešení na míru

Akustické vestavby jsou vždy sestavovány na míru podle potřeb daného prostoru a v individuálním designu s ohledem na přání klienta. Kontaktujte nás a my se postaráme o zbytek.

 

 

.

Akustické vestavby - PŘED A PO

Zpět do obchodu