Neohodnoceno

Enceladus

Klasický dřevěný difuzor. Posiluje srozumitelnost mluveného slova a hudby a pomáhá rovnoměrně distribuovat zvuk po místnosti.

Balík
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Do 2 týdnů Do 2 týdnů Do 2 týdnů Zvolte variantu
Kód: 126/1 K 126/4 K 126/8 K Zvolte variantu
- –10 % –20 % až –20 % 2 990 Kč / ks 10 750 Kč / ks 19 120 Kč / ks od 2 990 Kč / ks
Kategorie: Difuzéry
Záruka: 2 roky
difuzor bílé pozadí
Novinka Tip
- –10 % –20 % až –20 %

Enceladus

Klasický dřevěný difuzor je nejen velmi důležitým akustickým prvkem, ale také vkusným interiérovým doplňkem.

Difuzní panely PinkHouse Acoustics Enceladus slouží k rozptýlení zvuku, tedy k rovnoměrné distribuci zvuku po místnosti - díky tomu zajišťují lepší srozumitelnost mluveného slova i hudby. 

Jak to funguje?

Difuzní panely neovlivňují dobu dozvuku, ale rozptylují přímé odrazy zvuku. Rozptýlený zvuk vyplní místnost rovnoměrně, což vede k vyšší srozumitelnosti. Pro více informací doporučujeme náš článek K čemu jsou difuzory?

Instalací difuzních panelů vytvoříme tzv. difuzní pole, ve kterém jsou poslechové podmínky ve všech místech prostoru stejně dobré. Výsledkem je živý a dobře čitelný zvuk. Pro optimální výsledek je vhodné kombinovat difuzní a absorpční panely.

Navrženo s ohledem na jednoduchost a dokonalý vzhled

Akustické panely Enceladus mají lehkou dřevěnou konstrukci s povrchovou úpravou bezbarvým lakem. Dřevo je velmi oblíbeným materiálem jak v konzervativním, tak i v moderním interiéru. Díky tomu lze panely využít také jako dekorativní doplněk.

Mezi hlavní výhody absorpčních panelů Enceladus patří nejen nízká hmotnost, ale také snadná a rychlá montáž na stěnu. Instalace panelu je hračka, protože ho stačí zavěsit na skobu nebo hřebík jako obraz.

Kde se dají panely použít?

Akustické difuzory jsou žádaným prvkem nejčastěji v místnostech určených k poslechu hudby, práci se zvukem a podobně. Dále pak by měly být nedílnou součástí vybavení nahrávacích studii a podobných prostor, kde je důležité čistě a zřetelně dopravit zvuk ze zdroje k posluchačům, respektive k mikrofonu. Avšak tímto jejich využití nekončí, stejně dobře poslouží v každém interiéru, kde velká plocha stěny způsobuje nepříjemné odrazy zvuku.

Enceladus je primárně navržen pro frekvenční rozsah zajišťující srozumitelnost a zřetelnost řeči a hudby.

  • Nahrávací studia – díky rozptýlení přímých odrazů zůstává zvuk velmi živý a čitelný, avšak bez tzv. koupelnového efektu.
  • Režie nahrávacích studii a zvuková pracoviště – poslech reprodukovaného zvuku v dobře nastaveném difuzním poli nejen přispívá k lepší efektivitě práce díky lepší srozumitelnosti, také rozšiřuje tzv. sweet spot, tedy vhodné místo k poslechu - místo, kde zvuk zní nejlépe. A v neposlední řadě dovolí déle pracovat bez únavy sluchu.
  • HiFi poslechové místnosti – difuzory umístěné stejně precizně, jako poslechové místo i zdroj zvuku poskytnou nesrovnatelně lepší poslechový zážitek.
  • Kino a Domácí kino – difuzní panely pomáhají obklopit diváky zvukem a tím zvyšují hloubku prožitku ze zvukové stopy při sledování filmů.
  • Školní třídy, úřady, čekárny a jiné veřejné prostory – Difuzory pomáhají zrušit nepříjemné odrazy zvuku od velkých a hladkých ploch stěn. Poslouží také jako vkusný designový prvek.

Nemáte v tom jasno?

Máte větší místnost, komplikovanější situaci?

Využijte konzultace zdarma - zavolejte nám nebo napište:

tel.: 608 001 296

e-mail: jacek@phacoustics.eu

Rozměry a hmotnost

výška: 60 cm

šířka: 60 cm

hloubka: 5,2 cm

hmotnost: 2,9 kg (kus)

 Patronem tohoto panelu je měsíc Enceladus obíhající planetu Saturn

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení