Neohodnoceno

Larissa

Low-budget difuzor Larissa je určen především do prostor, kde je potřeba efektivně rozptýlit odrazy zvuku na velké ploše. Je nejčastější volbou pro začínající nahrávací studia, avšak stejně dobře poslouží i v náročnějších aplikacích. Difuzory posilují srozumitelnost mluveného slova a hudby a pomáhají rovnoměrně distribuovat zvuk po místnosti.

Balík
Provedení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Do 2 týdnů Do 2 týdnů Do 2 týdnů Do 2 týdnů Do 2 týdnů Do 2 týdnů Zvolte variantu
Kód: 150/1 K 150/1 K2 150/4 K 150/4 K2 150/8 K 150/8 K2 Zvolte variantu
- - –10 % –10 % –20 % –20 % až –20 % 1 500 Kč / ks 900 Kč / ks 5 400 Kč / ks 3 240 Kč / ks 9 600 Kč / ks 5 760 Kč / ks od 900 Kč / ks
Kategorie: Difuzéry
Záruka: 2 roky
Larissa
Novinka Tip
- - –10 % –10 % –20 % –20 % až –20 %

Larissa

Larissa je difuzorem obloukového typu, je vyroben z PVC a jeho reflexní plocha je pokryta fólií s dekorem dle vašich preferencí - například to může být  mramor. Jedná se o nízkorozpočtový prvek, u kterého je kladen důraz v první řadě na vysokou účinnost při minimálních pořizovacích nákladech.

Difuzní panely PinkHouse Acoustics Larissa slouží k rozptýlení zvuku, tedy k rovnoměrné distribuci zvuku po místnosti - díky tomu zajišťují lepší srozumitelnost mluveného slova i hudby. 

Jak to funguje?

Difuzní panely neovlivňují dobu dozvuku, ale rozptylují přímé odrazy zvuku. Rozptýlený zvuk vyplní místnost rovnoměrně, což vede k vyšší srozumitelnosti. Pro více informací doporučujeme náš článek K čemu jsou difuzory?

Instalací difuzních panelů vytvoříme tzv. difuzní pole, ve kterém jsou poslechové podmínky ve všech místech prostoru stejně dobré. Výsledkem je živý a dobře čitelný zvuk. Pro optimální výsledek je vhodné kombinovat difuzní a absorpční panely.

Navrženo s ohledem na poměr cena-výkon

Akustické panely Larissa dodáváme ve dvojím provedení: samonosné provedení má na zadní straně buďto dřevěný rám nebo desku (dle vašich preferencí) a alternativou je pak takzvané čisté provedení, určené k montáži svépomocí na dřevěný podklad.

Díky volitelnému dekoru reflexní fólie mohou difuzory Larissa plnit ve vašem interiéru také dekorativní funkci. Na přání můžeme pod reflexní oblouk instalovat také LED osvětlení, díky kterému získá váš interiér jedinečnou atmosféru.

Mezi hlavní výhody absorpčních panelů Larissa patří kromě nízké ceny také nízká hmotnost. V případě volby samonosné varianty je pak také snadná a rychlá montáž na stěnu samozřejmostí. Instalace této varianty je hračka, protože difuzor stačí zavěsit na skobu nebo hřebík jako obraz. Alternativní čisté provedení již vyžaduje trochu kutilské šikovnosti, avšak přináší významnou úsporu nákladů a především čistý vzhled.

Montáž čisté varianty zajistíme

A samozřejmě, pokud by se vám čistá varianta zamlouvala, ale sami si na montáž netroufáte, nebo to prostě sami dělat nechcete, rádi se postaráme i o tuto práci. 

Kde se dají panely použít?

Akustické difuzory jsou žádaným prvkem nejčastěji v místnostech určených k nahrávání zvuku anebo poslechu hudby, v místnostech pro práci se zvukem a podobně. Měly by tedy být nedílnou součástí vybavení nahrávacích studii a podobných prostor, kde je důležité čistě a zřetelně dopravit zvuk ze zdroje k posluchačům, respektive k mikrofonu. Avšak tímto jejich využití nekončí, stejně dobře poslouží v každém interiéru, kde velká plocha stěny způsobuje nepříjemné odrazy zvuku.

Larissa je primárně navržena pro frekvenční rozsah zajišťující srozumitelnost a zřetelnost řeči a hudby.

  • Nahrávací studia – díky rozptýlení přímých odrazů zůstává zvuk velmi živý a čitelný, avšak bez tzv. koupelnového efektu.
  • Režie nahrávacích studii a zvuková pracoviště – poslech reprodukovaného zvuku v dobře nastaveném difuzním poli nejen přispívá k lepší efektivitě práce díky lepší srozumitelnosti, také rozšiřuje tzv. sweet spot, tedy vhodné místo k poslechu - místo, kde zvuk zní nejlépe. A v neposlední řadě dovolí déle pracovat bez únavy sluchu.
  • HiFi poslechové místnosti – difuzory umístěné stejně precizně, jako poslechové místo i zdroj zvuku poskytnou nesrovnatelně lepší poslechový zážitek.
  • Kino a Domácí kino – difuzní panely pomáhají obklopit diváky zvukem a tím zvyšují hloubku prožitku ze zvukové stopy při sledování filmů.
  • Školní třídy, úřady, čekárny a jiné veřejné prostory – Difuzory pomáhají zrušit nepříjemné odrazy zvuku od velkých a hladkých ploch stěn. Poslouží také jako vkusný designový prvek.

Nemáte v tom jasno?

Máte větší místnost, komplikovanější situaci?

Využijte konzultace zdarma - zavolejte nám nebo napište:

tel.: 608 001 296

e-mail: jacek@phacoustics.eu

Rozměry a hmotnost

výška: 27 cm

šířka: 60 cm

hloubka: 9,5 cm

hmotnost (samonosná varianta /dřevný rám): 0,6 kg

hmotnost (čistá varianta): 0,3 kg

 Patronem tohoto panelu je měsíc Larissa obíhající planetu Neptun

Zpět do obchodu