Neohodnoceno

Enceladus

Klasický dřevěný difuzor. Posiluje srozumitelnost mluveného slova a hudby a pomáhá rovnoměrně distribuovat zvuk po místnosti.

Balík
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Do 2 týdnů Do 2 týdnů Do 2 týdnů Zvolte variantu
Kód: 126/1 K 126/4 K 126/8 K Zvolte variantu
- –10 % –20 % až –20 % 2 990 Kč / ks 10 750 Kč / ks 19 120 Kč / ks od 2 990 Kč / ks
Kategorie: Difuzéry
Záruka: 2 roky
difuzor bílé pozadí
Tip
- –10 % –20 % až –20 %

Enceladus

Klasický dřevěný difuzor je nejen velmi důležitým akustickým prvkem, ale také vkusným interiérovým doplňkem.

Difuzní panely PinkHouse Acoustics Enceladus slouží k rozptýlení zvuku, tedy k rovnoměrné distribuci zvuku po místnosti - díky tomu zajišťují lepší srozumitelnost mluveného slova i hudby. 

Jak to funguje?

Difuzní panely neovlivňují dobu dozvuku, ale rozptylují přímé odrazy zvuku. Rozptýlený zvuk vyplní místnost rovnoměrně, což vede k vyšší srozumitelnosti. Pro více informací doporučujeme náš článek K čemu jsou difuzory?

Instalací difuzních panelů vytvoříme tzv. difuzní pole, ve kterém jsou poslechové podmínky ve všech místech prostoru stejně dobré. Výsledkem je živý a dobře čitelný zvuk. Pro optimální výsledek je vhodné kombinovat difuzní a absorpční panely.

Navrženo s ohledem na jednoduchost a dokonalý vzhled

Akustické panely Enceladus mají lehkou dřevěnou konstrukci s povrchovou úpravou bezbarvým lakem. Dřevo je velmi oblíbeným materiálem jak v konzervativním, tak i v moderním interiéru. Díky tomu lze panely využít také jako dekorativní doplněk.

Mezi hlavní výhody absorpčních panelů Enceladus patří nejen nízká hmotnost, ale také snadná a rychlá montáž na stěnu. Instalace panelu je hračka, protože ho stačí zavěsit na skobu nebo hřebík jako obraz.

Kde se dají panely použít?

Akustické difuzory jsou žádaným prvkem nejčastěji v místnostech určených k poslechu hudby, práci se zvukem a podobně. Dále pak by měly být nedílnou součástí vybavení nahrávacích studii a podobných prostor, kde je důležité čistě a zřetelně dopravit zvuk ze zdroje k posluchačům, respektive k mikrofonu. Avšak tímto jejich využití nekončí, stejně dobře poslouží v každém interiéru, kde velká plocha stěny způsobuje nepříjemné odrazy zvuku.

Enceladus je primárně navržen pro frekvenční rozsah zajišťující srozumitelnost a zřetelnost řeči a hudby.

  • Nahrávací studia – díky rozptýlení přímých odrazů zůstává zvuk velmi živý a čitelný, avšak bez tzv. koupelnového efektu.
  • Režie nahrávacích studii a zvuková pracoviště – poslech reprodukovaného zvuku v dobře nastaveném difuzním poli nejen přispívá k lepší efektivitě práce díky lepší srozumitelnosti, také rozšiřuje tzv. sweet spot, tedy vhodné místo k poslechu - místo, kde zvuk zní nejlépe. A v neposlední řadě dovolí déle pracovat bez únavy sluchu.
  • HiFi poslechové místnosti – difuzory umístěné stejně precizně, jako poslechové místo i zdroj zvuku poskytnou nesrovnatelně lepší poslechový zážitek.
  • Kino a Domácí kino – difuzní panely pomáhají obklopit diváky zvukem a tím zvyšují hloubku prožitku ze zvukové stopy při sledování filmů.
  • Školní třídy, úřady, čekárny a jiné veřejné prostory – Difuzory pomáhají zrušit nepříjemné odrazy zvuku od velkých a hladkých ploch stěn. Poslouží také jako vkusný designový prvek.

Nemáte v tom jasno?

Máte větší místnost, komplikovanější situaci?

Využijte konzultace zdarma - zavolejte nám nebo napište:

tel.: 608 001 296

e-mail: jacek@phacoustics.eu

Rozměry a hmotnost

výška: 60 cm

šířka: 60 cm

hloubka: 5,2 cm

hmotnost: 2,9 kg (kus)

 Patronem tohoto panelu je měsíc Enceladus obíhající planetu Saturn

Zpět do obchodu