4 hodnocení

Ariel

Ariel je základním typem rohové Bastrapy. Je účinným pomocníkem proti hučení a nepříjemnému basovému dozvuku, nejvíce pomáhá v rozích místnosti. Je stohovatelný.

Barvy
Balík
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Kód: 132/1 K 132/4 K 132/8 K 132/1 K2 132/4 K2 132/8 K2 Zvolte variantu
- –10 % –20 % - –10 % –20 % až –20 % 1 990 Kč / ks 7 150 Kč / balení 12 690 Kč / balení 2 090 Kč / ks 7 490 Kč / balení 13 350 Kč / balení od 1 990 Kč / ks
Kategorie: Basové pasti
Záruka: 2 roky
Hlavní2
Novinka Tip
- –10 % –20 % - –10 % –20 % až –20 %

Ariel

Ariel patří mezi klasické rohové bastrapy. Má poměrně jednoduchou konstrukci, díky čemu je je při slušné účinnosti dostupný za přijatelné ceny. 

Basové pasti PinkHouse Acoustics Ariel slouží k potlačení dozvuku především v basové části slyšitelného spektra a tím k vytvoření prostoru pro srozumitelnost zvuku v ostatních pásmech, tedy zvýšení akustické pohody. Čelní strana je navržena tak, aby pohlcovala především střední frekvence, což spolu s objemnou absorpční výplní za touto čelní stranou vytváří vynikající předpoklad pro účinné pohlcení basů. Nejlepší účinnosti lze dosáhnout při umístění do rohu místnosti, kde se basy kumulují. Z toho důvodu je i jeho tvar upraven tak, aby bastrapa Ariel co nejlépe využila roh místnosti a přitom příliš nepřekážela. Přesto je v prostoru přece jen o něco výraznější a je potřeba mu nějaký prostor věnovat. Hodí se tedy především tam, kde záleží na velmi dobré srozumitelnosti hudby či mluveného slova i za cenu zabraného prostoru - například do nahrávacích studii, Hi-Fi poslechových místností, na zkušebny kapel a podobně.

 

Jak to funguje?

Při nahrávání, při práci se zvukem, hře na hudební nástroj ale i při poslechu reprodukované hudby je potřeba, aby bylo všemu dobře rozumět, včetně basové složky daného zvuku. Dokonce v některých místnostech může i běžný hovor či provozní ruch způsobovat nepříjemné a rušivé basové hučení. Avšak účinně se vypořádat s basovým dozvukem není vždy jednoduché.

Při kultivaci dozvuku místnosti v basové části slyšitelného spektra lze postupovat (zjednodušeně řečeno) dvěma cestami. Jednodušší, levnější a lehčí cesta je homogenní absorbér, který funguje v celém slyšitelném spektru stejně, avšak aby účinně pohlcoval i hluboké basy, jsou zapotřebí poměrně velké objemy, což by zabralo v místnosti významný kus prostoru. Druhá cesta je pravým opakem - soustředí veškerou účinnost do poměrně úzkého pásma, díky čemu je možné velmi dobré účinnosti dosáhnout i při menších rozměrech, avšak pouze v úzkém okolí naladěné frekvence. Konstrukce pak bývá složitější a hmotnost i cena výrazně vyšší.

Bastrapa Ariel patří mezi takzvané kombinované akustické prvky využívající více akustických jevů současně. Je vyladěna tak, aby poskytovala poměrně slušnou účinnost v basovém pásmu bez zdůraznění konkrétní basové frekvence, dále aby její rozměry a hmotnost nepřesáhly únosné meze a v neposlední řadě aby nezruinovala rozpočet malého domácího studia.

Navrženo s ohledem na vysokou účinnost za přijatelnou cenou

Ariel má klasickou trojúhelníkovou základnu, středně tuhou čelní stěnu a dřevěné výztuhy na obou "zadních" stranách, které jsou pak v kontaktu se stěnou místnosti. Výška je omezena na 60cm z důvodu nižší hmotnosti a jednodušší manipulace. Pro dosažení žádané účinnosti v rámci daného prostoru je možné bastrapy Ariel stohovat, tedy stavět na sebe. Při stohování více než dvou kusů na sobě je důrazně doporučeno fixovat jednotlivé kusy vrutem do vodící lišty anebo přímo do stěny.

Exkluzivní povrchová úprava z velurové textilie je příjemná na dotek a nenuceně zapadne do každého interiéru. Díky barevným variacím lze panely využít i jako dekorativní doplněk. Avšak na individuální přání je možné vyrobit Ariel i v jiné povrchové úpravě.

Pohlcení hlubokých frekvencí vyžaduje větší rozměry a hmotnost panelu, proto je Ariel uzpůsoben pro postavení na podlahu, případně na nábytek.

 

Kde se dají bastrapy použít?

Bastrapy Ariel jsou navrženy především do míst určených k produkci a poslechu hudby. Dále také do interiérů s problematickým dozvukem v oblasti nižších frekvencí, což může nastat například u domů s betonovou konstrukcí bez použití sádrokartonu. Ariel najde uplatnění také všude tam, kde je potřeba velmi radikálně snížit hluk a zvýšit srozumitelnost mluveného slova. V domácnostech poskytne úlevu od rušivých zvuků rozléhajících se interiérem.

 • Nahrávací studia – optimální, nepříliš dlouhý dozvuk na basech dává lépe vyniknout nejen basovým nástrojům ale i ostatním zvukům, jelikož basy nebudou zahlcovat ostatní pásma.
 • Zvuková pracoviště a režie nahrávacích studií – krátký a vyrovnaný dozvuk je klíčem ke kvalitní práci se zvukem, dovoluje mimo jiné také delší sluchové soustředění bez negativních důsledků.
 • Poslechové místnosti (HiFi, domácí kino) – díky vyladěné akustice si mnohem lépe vychutnáte poslech hudby i sledování filmů.
 • Školní třídy, úřady, čekárny a jiné veřejné prostory – všude, kde se vyskytuje velké množství lidí, přispívají panely ke snižování hluku v interiérech.

Příklady využití

Účinnost bastrapy Ariel je vyladěna především na hudbu, ale také na lidskou řeč v plném rozsahu, s důrazem na hlubší frekvence. Nejčastěji se tedy používá v místnostech, kde je potřeba zajistit dobrou srozumitelnost hudby, nebo také intenzivně zmírnit hluk hovorů. Bastrapy Ariel najdou uplatnění jak samostatně, tak často také v kombinaci s dalšími akustickými prvky.

4 bastrapy Ariel poskytnou citelné zlepšení akustiky například:

 • malá poslechová místnost, HiFi
 • středně velký obývací pokoj
 • malé domácí hudební studio
 • odpočinková zóna s poslechem hudby
 • zkušebna akustické kapely

8 bastrap Ariel poskytne citelné zlepšení akustiky například:

 • středně velká kancelář, cca 5-8 lidí, hovor, hudba z rádia
 • menší call centrum, 4-6 lidí, intenzivní hovor po celou dobu
 • větší obývací pokoj pokračující např. kuchyňským koutem či chodbou
 • menší nahrávací studio
 • malá zkušebna rockové kapely

 

Nemáte v tom jasno?

Máte větší místnost, komplikovanější situaci?

Využijte konzultace zdarma - zavolejte nám nebo napište:

tel.: 608 001 296

e-mail: jacek@phacoustics.eu

Rozměry a hmotnost

výška: 60 cm

šířka: 86 cm

hloubka: 46 cm

hmotnost: 7,5 kg (kus)

Pohlcení hluku (zkrácení dozvuku)

subbas: 60% @ 60 Hz

basy: 100 %

středy: 140 %

výšky: 120 %

 Patronem tohoto panelu je měsíc Ariel obíhající planetu Uran

Zpět do obchodu