Neohodnoceno

Akustická Stavebnice

Triton a Nereida jsou prvky akustické stavebnice.

Jedna řada (sada) obsahuje Jeden panel Nereida (ukončovací) a počet panelů Triton dle zvolené varianty.

Počet Tritonů v řadě
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Kód: 120/1 120/2 120/3 120/4 120/5 120/6 120/7 120/8 Zvolte variantu
2 800 Kč / sada 4 750 Kč / sada 6 600 Kč / sada 8 300 Kč / sada 9 500 Kč / sada 11 200 Kč / sada 12 300 Kč / sada 13 500 Kč / sada od 2 800 Kč / sada
Kategorie: Akustické prvky
Záruka: 2 roky

Triton:  https://www.protihluku.cz/triton

Nereida: https://www.protihluku.cz/nereida

 

Akustická stavebnice

Výjimečná, jedinečná. přestavitelná a hlavně extrémně účinná.

Akustická stavebnice z panelů PinkHouse Acoustics Triton a Nereida slouží k intenzivnímu potlačení hluku a tím ke zvýšení akustické pohody v prostorech. Unikátní jádro panelů tvoří speciální čedičová vlna, která má vynikající akustické vlastnosti a je ideálním absorbérem zvukových odrazů v interiérech. Díky dřevěné kleci lze postavit stěnu až o výšce 3m!

Jak to funguje?

Absorpční panely zkracují dobu dozvuku v prostorách, a tím účinně snižují hluk. Díky tomu vynikne přímý zvuk, což vede k vyšší srozumitelnosti.

Instalací absorpčních panelů dosáhneme zlepšení poměru absorpčních ploch vůči reflexním (odrazovým) plochám v interiéru. Výsledkem je akustická pohoda, která příznivě ovlivňuje naše pracovní výkony, koncentraci a z domácnosti vytváří klidné místo pro relaxaci.

Navrženo s ohledem na variabilitu a velmi silný účinek pohlcení hluku.

Akustické panely Triton a Nereida mají uvnitř lehkou a pevnou dřevěnou klec. Díky ní je možno sestavit z těchto panelů stěnu, která pohlcuje hluk nejen zepředu, zezadu, ze stran, ale hlavně díky mezerám mezi jednotlivými panely.

Exkluzivní povrchová úprava z velurové textilie je příjemná na dotek a nenuceně zapadne do interiéru. Díky barevným variacím lze panely využít jako dekorativní doplněk a kombinací barev můžete docílit jedinečného designu.

Kde se dá stavebnice použít?

Akustická stavebnice je specialistou v zapeklitých situacích. Je navržena pro použití tam, kde by běžné ploché nástěnné panely neměly šanci zajistit potřebný akustický komfort a intenzivní stavební úpravy nepřipadají v úvahu. Je prostorově významnější, ale ve srovnání s běžnými plochými panely je to velmi dobře investovaný prostor.

Zároveň je ideálním prostředkem pro flexibilní rozdělení prostoru - například může elegantně oddělit v kanceláři část pro práci od části, kde se připravuje výborná káva. Anebo v rámci jedné velké místnosti navýší pocit soukromí mezi dvěma týmy, které sice úzce spolupracují, ale přesto většinu času pracují odděleně.

Akustickou stavebnici můžete kdykoliv přestěhovat či přestavět dle aktuální potřeby nebo estetického cítění.

Panely jsou navrženy pro flexibilní použití ve všech prostorách, kde je potřeba velmi intenzivně potlačit dozvuk, snížit hluk a zvýšit srozumitelnost mluveného slova.

Triton a Nereida jsou nejúčinnější ve frekvenčním rozsahu lidské řeči, ale také v oblasti nejnižších kmitočtů poskytuje velké zlepšení. Zvyšuje tak zvukový požitek také při poslechu hudby nebo sledování filmů. Při odpočinku poskytne úlevu od rušivých zvuků rozléhajících se interiérem.

 • Kanceláře a jednací místnosti – lepší akustika v kancelářích zvyšuje produktivitu zaměstnanců, protože přispívá k lepší soustředěnosti a dobré náladě.
 • Kavárny, bary a restaurace – díky lepší akustické pohodě v podniku nebudou hosty rušit rozhovory od vedlejších stolů, hluk kávovaru, hučení ventilace, ale lépe si užijí i reprodukovanou hudbu.
 • Školící místnosti, studia, zkušebny – akustická stavebnice přispívá ke snižování hluku v interiérech.

Příklady využití

Účinnost panelů Triton a Nereida je vyladěna na lidskou řeč v plném rozsahu, včetně hlubších frekvencí. Nejčastěji se tedy používá v místnostech, kde je potřeba intenzivně zmírnit hluk hovorů a podobně, tedy například kanceláře, úřady, atp. Tato stavebnice může být jediným typem akustického prvku v takovýchto místnostech, avšak dle individuální situace je možné ji kombinovat s dalšími typy akustických panelů. 

Akustická stavebnice je nejčastější volbou v rozměrnějších místnostech s menším množstvím nábytku, kde se nadměrný dozvuk vymyká běžně zažitým standardům. Je ideální alternativou intenzivních stavebních úprav,

12 x Triton + 6 x Nereida poslouží pro stavbu paravánu o rozměrech 1,8 x 1,38 m

 • malá kancelář pro soustředěnou práci
 • větší obývací pokoj přecházející např. v kuchyňský kout či halu
 • malá zkušebna pro hudebníky
 • firemní bufet, kuchyňka, odpočinková zóna

40 x Triton + 10 x Nereida poslouží pro stavbu stěny o rozměrech 3,6 x 2,3 m

 • středně velká kancelář pro dva teamy
 • call centrum, intenzivní hovor po celou dobu
 • prostor pro soustředěnou práci pokračující např. kuchyňkou či bufetem
 • seriózní pocastové / youtuberské studio
 • kavárna, klidná restaurace
 • Malé High-End domácí kino či Hi-Fi poslechová místnost

 

Nemáte v tom jasno?

Máte větší místnost, komplikovanější situaci?

Využijte konzultace zdarma - zavolejte nám nebo napište:

tel.: 608 001 296

e-mail: jacek@phacoustics.eu

Rozměry a hmotnost

  Triton Nereida
výška: 23 cm 23 cm
šířka: 60 cm 20 cm
hloubka: 60 cm 60 cm
hmotnost: 6 kg 2 kg

Pohlcení hluku (zkrácení dozvuku)

Triton

Nereida

 Patronem těchto panelů jsou měsíce Triton a Nereida obíhající planetu Neptun

Akustická stavebnice

Panely proti Hluku

Zpět do obchodu